پتینه- تکنیک بامبو

وسایل مورد نیاز:

-    زرد کمرنگ براق
-    رنگ روغنی زرد اخرایی و قهوه‌ای سوخته
-    قلموی رنگ
-    تربانتین (ماده روغنی نیمه مایع زرد یا سفید)
-    ظرف رنگ
-    خط‌کش
-    مداد
-    قلموی نازک

دستورالعمل

1)    دو لایه زرد کمرنگ براق را روی سطح مورد نظر بمالید. اگر رنگ براق در اختیار ندارید می‌توانید از یک لایه زرد معمولی استفاده کرده و سپس روی آن یک لایه جلادهنده بی‌رنگ بزنید.

پتینه- تکنیک بامبو
 

2)    رنگ روغنی زرد اخرایی را با تربانتین در داخل ظرف رنگ مخلوط کنید. مخلوط آن را روی سطح زده و پیش از شروع مرحله بعدی اجازه دهید که رنگ به طور کامل خشک شود.

پتینه- تکنیک بامبو
 

3)    استفاده از خط‌کش سطح مورد نظر را اندازه‌گیری کنید و با مداد شاخه‌های بامبو را روی سطح بکشید. خطوط عمودی باید چیزی در حدود 25/1 سانتی‌متر از هم فاصله داشته باشند.

پتینه- تکنیک بامبو
 

4)    پس از اتمام خطوط عمودی ساقه ها باید نقطه‌های انتهایی را مشخص کنید. به آرامی خطوط نیمه‌گردی را بکشید، فقط دقت داشته باشید که این کار را به صورت رندوم انجام دهید.

پتینه- تکنیک بامبو
 

5)    رنگ روغنی قهوه‌ای سوخته را با تربانتین مخلوط کرده و الگوی مدادی را رنگ کنید. در انتهای ساقه‌های بامبو که یک خط کوچک عمودی به ارتفاع تقریبا 10 سانتیمتر هم رسم کنید تا به عنوان رگه های ساقه در نظر گرفته شود و کار طبیعی‌تر جلوه کند.

پتینه- تکنیک بامبو
 

6)    یک قلموی رنگی توپر را برداشته، آن را به رنگ قهوه‌ای سوخته آغشته کرده و به آرامی روی سطح بزنید تا نقطه‌های پراکنده‌ای روی سطح ایجاد شود.

پتینه- تکنیک بامبو
/ 3 نظر / 40 بازدید
آرش

به نظرم بامبو روی سطوح کوچکتر جلوه ی بیشتری داره...ممنون از مطالبطون

منا

با سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد عزیز. خیلی ممنون بابت آموزش های عالیتون . متاسفانه برخی از عکس های آموزش ها در صفحه لاز نمی شه . محبت می کنید اگر عکس های آموزش ها رو چک بفرمایید . ممنون

سیف الا

سلام بر شما استاد عزیز من نقاش ساختمان هستم اگر ممکن است در مورد بامبو بیشتر توضیح بدهید.باتشکر