راز شیشه ای

  نام اثر : راز شیشه ای

نقاشی مدرن رنگ روغن

قطع : 120x90

 سرنوشت " زن "در مشرق زمین، تنهایی است و اشک و آهی که گاه تقدیراوست. چه زیبا سروده است  زنده یاد دکتر حمیدی شیرازی آنجا که لحظات آخر عمر قوی زیبا را در قالب واژه ها این گونه به تصویر می کشد : 

شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد/ فریبنده زادو فریبا بمیرد
شب مرگ تنها نشیند که موجی/ رود گوشه ای دور و تنها بمیرد
در ان گوشه چندان غزل می سراید/ که خود در میان غزل ها بمیرد
گروهی بر انند کاین مرغ زیبا/ کجا عاشقی کرد انجا بمیرد
شب مرگ از بیم انجا شتابد/ که از مرگ غافل شود تا بمیرد
من این نکته گیرم که باور نکردم/ ندیدم که قویی به صحرا بمیرد
چو روزی از اغوش دریا بر اید/ شبی هم در اغوش دریا بمیرد

قو ، این پرنده با وقار و زیبا ، همیشه در داستان‌ها و افسانه‌های کهن و معاصر جایگاه ویژه‌ای داشته‌ است. رنگ سفید پرهایش نشانه‌ای از معصومیت و پاکی آن قلمداد می شود و رفتار ویژه و منحصر به فردی که در وفاداری و عزت نفس در لحظات آخر عمر از خود نشان می دهد به عنوان تمثیلی از وفاداری تعبیر می شود . در این اثر سعی شده است زلالی روح زن با استعاره از الماس و درخشندگی آن، در تمام زمینه اثر به تصویر کشیده شود، آنجا که سخت ترین ماده دنیا ، با شفافیتی بی مانند،  روشنایی نامرئی نور را به رنگین کمانی از رنگ و  احساس تبدیل می کند . 

تابلوی " راز شیشه ای " تقدیم به تمام زنان و دختران این سرزمین

/ 142 نظر / 101 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهنام ایزدی

سلام عزیز ،در صورت تمایل گروه سینا آمادگی خود را در زمینه فروش آثار ارزشمندتان در خارج از ایران اعلام میکند و حاضر به همکاری با شما است این گروه مشتاق است با شما تبادل اطلاعات داشته باشد لطفا در صورت تمایل به همکاری با مدیر گروه جناب آقای میکائیلیان تماس بگیرید امید که افتخار همکاری داشته باشیم. با سپاس"

نرم افزار ارسال نظر

سلام دوست عزيز وبلاگتو ديدم قشنگ بود ، خوشم اومد. خوشحال ميشم به من هم سر بزني. http://www.wsender.ir

فـــــرزند گــــرگ (محمد)

سلام و خسته نباشید به شم و دستان و انگشتان پر از هنر و ذوقتون. مثل همیشه کارااتون عالی و زیبا هستن فاطمه خانم.بازم خسته نباشید.منظر کارای زیبای بعدیتون هستم

راز نقاشی

ووووووووووووووووووووواييييييييييييييييييي خيلي قشنگه[قلب]

عالیه

این نقاشیتون خیلی باحاله خیلی خیلی از خوشم اومد یه احساس باحال به ادم میده [لبخند]

هنرمند

افق تاریـک، دنیا تـنگ، نومیدی توان فرساست، می دانم! ولیکن ره سپردن در سیاهی، رو به سوی روشنی زیباست! "فریدون مشیری" ...................................................................... سلام و عرض ادب جویای احوال

رحيمي

[گل] سلام استاد كمانه گرامي كجايين ؟!!!

قاصدک

سلام من تازه کار مینیاتور رو شروع کردم اما از نگاه ابزاری و جسمانی این هنر به زن واقعا متنفرم. نگارگری شعارش جدایی از مادیات است اما زن در این هنر فقط بخاطر زیبایی اندام و تن و به شکلی اغراق امیز استفاده شده است. شاید هم یک دلیلش این باشه که این هنر بیشتر از طریق آقایون مورد استقبال قرار گرفته کارهاتون زیباست موفق باشید.

zahra

خیلی زیباس اونقدرزیبان که توصیفش تو کلماته من نمیگنجه