آثار نقاشی گواش و رنگ روغن فاطمه کمانه

نام اثر : بانوی شرق

نقاشی گواش

قطع:67x53

496378_f87v6loZ.jpg

 بانوی شرق آمیزه ی سکوت و درد

گهگاه با چهره هایی رو برو می شوی که سیمایشان در ذهن و ضمیر اهل هنر بویژه نقاشان می ماند. خاصه کسانی چون من که میکوشم با ترسیم درست ظاهر به نوعی باطن سوژه را نیز در برابر بیننده بگذارم.وقتی به خانه آمدم ، احساس کردم این چهره مغموم و درد کشیده در عین سادگی اش مرا رها نمی کند و بسان شاعری که قلم به دست میگیرد .من نیز بی آنکه اندیشیده باشم که میخواهم با رنگ روغن از ظاهر اوبه باطنش برسم یا با پاستل ، خود را نا خود آگاه در کنار رنگ ها و مقوای ویژه ی گواش دیدم و بدین سان خاطره ی این چهره ی بی آلایش و ساده شرقی مرا وادار به ترسیم خویش کرد.در اجرای چهره ی او کوشیدم آنجه که در فاصله برقی که زمین را روشنایی می بخشد دیده ام، بی کم و کاست جان ببخشم. اما از آنجا که دختران مشرق زمین بر خلاف هند و ژاپن که لباس های سنتی خویش را از یاد برده اند ، آنچنان مسحور مدهای غرب بوده اند که لباس های سنتی زیبای خویش را فراموش کرده اند، بدین سان او را در لباسی تصور کردم که مکمل سادگی و غم پنهان چشم های او بود .از نقش ترمه و گل گیاه نیز به شیوه ی عکاسان عصر قجر سود بردم تا به نقاشی هویتی کاملا مشرقی بخشیده باشم. آیا راه را درست پیموده ام؟ نظر شما برایم سخت راه گشاست.


/ 207 نظر / 430 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدیه

کاراتون خیلی عالیهنمیدونم باید چی بگم من الان دوره اموزشی اولیه رومیگذرونم کاش بهتون دسرسی داشتم

نینا

جسارت نباشه من جای شما جواب میدم! مژگان خانوم نقاشیای باب راس همشون رنگ روغن هستن!

علی شیدایی

ممنون از لطفتون شما لینک شدید بزودی مطالب جدید و مفیدی در زمینه آموزش طراحی چهره مینویسم+مطالب قبلی رو هم کامل میکنم.

الهام

سلام کاراتون خوب بود خسته نباشید من میخوام کار نقش برجسته ورنگ روغن کارکنم ولی نمیدونم چه موادی میخواد پیش یکی هم رفتم گفت راز!!!! میشه راهنماییم کنید؟

مجید پارسا

سلام استاد با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما خوشحال شدم از اینکه فردی از اهالی شهرمون رو می بینم که در زمینه ی های هنری انقدر فعاله . دست مریزاد .

ارتین

سلام استاد گرانقدر ممنون میشم با تبادل لینک بنده موافقت کنید. موفق و موید باشید.

سحر

سلام فاطمه خانم میشه سوال بپرسم شما چند ساله که کار میکنید

فرناز

همش عالی بود.میتونید شما کمکم کنید؟؟؟دنبال یه طرح جالب کودکانه میگردم بکشم برا اتاق کودک شما میتونید کمکم کنید؟حالا یه سایتی معرفی کنید یا هرچی؟؟؟

زهرااا

فوق العا ده بود...من عکس چند تاشو سیو کردم ..اشکال که نداره؟؟؟؟[لبخند][سوال][سوال][سوال][نیشخند]